KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
KANADA
BANNER
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

KANADA

07 sierpnia, 2009

 

 

 

15 mil. dol. dla 39 ofiar, księży pedofilów

Porozumienie dotyczące Przestępstw Seksualnych

Księży Katolickich Diecezji

Antigonish

N.S., Kanada
 

 

Data: Sierpień/Wrzesień 2009
Źródło: CBC NEWS, SNAP

& BishopAccountability.Org

--------------------------------

 


Biskup Raymond Lahey, (zdjęcie niżej) przedstawia treść porozumienia, dotyczącego seksualnego wykorzystywania małoletnich w diecezji Antigonish, prowincja Nowa Scotia, Kanada.
 

W wyniku porozumienia stron i akceptacji sądu, Kościół rzymsko-katolicki wypłaci ofiarom sumię 15 milionów dol.
 

Sąd w Nova Scotia, wyraził zgodę na porozumienie pomiędzy katolicką diecezją Antigonish i dziesiątkami ofiar seksualnego wykorzystywania przez księży katolickich tej diecezji.

W sierpniu tego roku, Kościół katolicki, po raz pierwszy, przeprosił ofiary seksualnego wykorzystywania w diecezji Antigonish, a w wyniku negocjacji z ofiarami zobowiązał się do wypłacenia odszkodowania, bez konieczności wszczynania procesów sądowych.
 

- Sędzia Sądu najwyższego, Nova Scotia, MacAdams, oświadczył że porozumienie obejmujące, seksualne wykorzystywanie dzieci, przez księży katolickich diecezji Antigonish, obejmuje przestępstwa księży, począwszy od roku 1950 a wynegocjowane porozumienie zadawala obie strony.
- Szczególnie emocjonalnie, oświadczenie sędziego MacAdams, przyjął Ronald Martin (zdjęcie obok), ofiara księdza pedofila.

 

(...) "dokończyłem tego, co b yło marzeniem mojego brata”.
 

Niestety, jego brat David, (również ofiara księdza pedofila) słów przeprosin i zadośćuczynienie, nie doczekał.

 

W roku 2002,  popełnił samobójstwo.

 

-„Przysięgłem nad jego trumną, że nie spocznę do póki sprawiedliwości, stanie się zadość. Wspaniałe uczucie, dotrzymać obietnicy (...)" –  powiedział Martin.


- Dochodzenie wykazało, że biskup diecezji, kierował księży pedofilów na potajemne leczenie, ale nic nie zrobił w celu ochrony dzieci - leczenia molestowanych i gwałconych dzieci.


- Adwokat reprezentujący ofiary John McKiggan, wyraził ogromne zadowolenie, wynegocjowanym porozumieniem -  (...) „12 Miłonów otrzyma 39 poszkodowanych, resztę pochłoną koszta prawne, przygotowawcze i konsultacje medyczne. To ogromne zwycięstwo, na miarę Kanady” –  powiedział McKiggan.


- Biskup diecezjalny Raymond Lahey, przeprosił osobiście ofiary molestowania seksualnego w kierowanej przez niego diecezji. Parafianie z zadowoleniem przyjęli postawę KRK, ale wyrażają niezadowolenie z powodu, próśb biskupa o pomoc w zapłaceniu odszkodowania.

 

- Efektem wybuchu skandalu seksualnego, wykorzystywania seksualnego małoletnich w diecezji Antigonish, aż 5 z sześciu kościołów, New Waterford i okolic, zostało zamknięte.

 
- Wszczęcie dochodzenia, pokazało że po mimo zastraszającej instrukcji papieża, aby przestępstwa księży pedofilów utrzymać w ściślej tajemnicy, pod grosbą  ekskomuniki, było możliwe wywalczenie sprawiedliwość w postaci, przyznania się KRK do winy, przeprosin ofiar wykorzystywania seksualnego przez księży,  diecezji Antigonish i zadośćuczynienie finansowe.

 

 

 

 

 

 

30 wrzesnia, 2009

 

 Biskup Raymond Lahey, diecezja Antigonish,  który negocjował odszkodowanie dla 39 ofiar wykorzystywania seksualnego przez księży,  w podległej mu diecezji,  aresztowany został  na lotnisku w Ottawie, pod zarzutem posiadania materiałów dziecięcej pornografii. Zwolniony warunkowo, po wpłaceniu kaucji. Dzień rozprawy wyznaczony jest na 4 listopada 2009.

 

Na zdjęciu: Biskup Raymond Lahey, w środku, z adwokatami, Michael Edelson, od lewej, i Vincent Clifford,  (Sean Kilpatrick/Canadian Press)

 

 

 

 

 

Uwaga – RuchOfiarKsiezy.Org, nie jest s erwisem informacyjnym. Nasz portal nie jest, uzupełniany na bieżąco. Wybrane fakty przestępstw seksualnych księży katolickich, nie są miernikiem ogromu  problemu pedofilstwa księży w poszczególnym kraju, a raczej jego istnienia. Naszym celem jest, zwrócenie uwagi opinii publicznej, na ogrom istniejącego problemu. Więcej informacji, dotyczących przestępstw seksualnych księży w danym kraju, znajdziesz w sieci internetowej.

 

RuchOfiarKsiezy.Org

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi