KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
BANNER
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

NIE JEST Łatwo

PRZYZNAĆ ŻE JEST SIĘ ...

ofiarą wykorzystania seksualnego. Czasami ofiara wykorzystania seksualnego nie potrafi tego uczynić nawet w stosunku do samego siebie. Bywają też przypadki, że ofiara księdza pedofila nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że wykorzystanie, miało miejsce.

Jeśli chodzi o mnie przez dziesiątki lat nie potrafiłem nawet zdobyć się na rozmowę o tym. Powracające myśli o doświadczeniu z księdzem pedofilem powodowały  "paraliż mojego mózgu", kompletną niemożliwość poprawnego myślenia, straszliwą złość i nienawiść do wszystkich i wszystkiego, co mnie otaczało a kiedy to ustępowało, płacz w samotności. Zmieniło się to jednak z upływem lat, kiedy zrozumiałem, że nie jestem sam.
Kiedy zdecydowałem się, na ujawnienie faktów molestowania seksualnego przez księdza pedofila i ujawniłem moje przeżycia najbliższej rodzinie, poczułem ogromną ulgę psychiczną. Napisałem wtedy list w mojej sprawie do kardynała Glempa. Na odpowiedź czekam po dzień dzisiejszy.

Nadal jednak nie byłem w stanie,  mówić o tym publicznie, tak jak to robię obecnie.

pamiętaj że oni nie są zainteresowani naszym cierpieniem

dbają jedynie o interesy instytucji kościelnej. Nie potrafią nawet odpowiedzieć na nasze oskarżenia. Podobna sytuacja taka panuje na całym świecie. Ich ignorancja nie ma granic. Myślą, że są kimś lepszym niż ty, czy ja. Okradli nas z niewinności, zaufania do kogokolwiek i wiary, w której się urodziliśmy i wychowywaliśmy a teraz ze strachu przed odpowiedzialnością pochowali się,  nie potrafiąc nawet podjąć dyskusji.

Pamiętaj że nie jesteś sam

Badania Uniwersytetu Chicago wskazują, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, liczba ofiar wykorzystywania seksualnego przez księży może kształtować się w granicach stu tysięcy osób. Wprost nie do uwierzenia. Wcale nie lepsza sytuacja panuje w Europie, Azji, Australii, Południowej Ameryce czy Afryce.
Z doniesień wynika  że, tak jak to określił jeden z prawników (...) księża od poniedziałku do soboty gwałcą młodocianych a w niedzielę jakby nigdy nic, odprawiają mszę świętą (...)

TO NIE TWOJA WINA

pamiętaj, że to ty jesteś ofiarą przestępstwa ! Pamiętaj, że to ty przeżyłeś seksualne wykorzystanie, za które winę ponosi ksiądz, zakonnik czy inny pracownik kościoła.
Nie ma żadnego znaczenia czy kupił ci prezent, zaprosił na obiad czy zapłacił za wstęp do drogich miejsc. Nie ma żadnego znaczenia że może, pożyczył ci pieniądze które nie byłeś w stanie zwrócić.  Nie ma żadnego znaczenia, że może lubiłeś przebywać w jego towarzystwie. Nie ma żadnego znaczenia, że może nie posłuchałeś jak inni ostrzegali cię przed nim. Pamiętaj - bez względu na wszystko, odpowiedzialność za molestowanie spoczywa na księdzu, nie na tobie. To on użył swoją pozycję zawodową, autorytet i władzę do wykorzystania ciebie.
Ty, jako chrześcijanin i dobry młody człowiek,  brałeś z niego przykład, wierzyłeś w cokolwiek ci mówił. Wierzyłeś, że będąc blisko niego, jesteś bliżej Boga. Nie powinien cię dotykać.
Będąc księdzem, osobą wysoko wykształconą i pełnoletnią użył swoją pozycję zawodową, autorytet i władzę do planowanego i podstępnego uwiedzenia w celu wypełnienia swoich potrzeb seksualnych. Popełnił nie tylko straszliwy grzech, ale i przestępstwo.
Ufałeś mu bezgranicznie, bo jesteś dobrym chrześcijaninem i dobrym człowiekiem. A on... ten, który powinien cię chronić przed złem, wyrządził ci krzywdę.

JEGO PRZEŁOŻENI

biskupi i nauczyciele popełnili potworny błąd powierzając mu funkcję księdza i jeśli tego nie naprawią są w takiej samej mierze winni tego, co się stało.
Gdyby wykonywali swoją pracę poprawnie nigdy nie zostałby księdzem i nie miałby tak szerokich możliwości deprawowania seksualnego młodych niewinnych istot. On i administracja kościoła, ponoszą winę za to, co się stało, nie ty.
Jesteś w pełni niewinnym czegokolwiek, co miało miejsce. Jesteś ofiarą przestępstwa a nie przestępcą, nie zrobiłeś nic złego i nie musisz się niczego obawiać czy wstydzić.
Nie pozwól nikomu traktować cię jak przestępcę czy "zboczeńca".
Przestępcą, chorym i "zboczonym" jest ksiądz pedofil, a nie ty, jego ofiara.
Chodź z podniesioną głową i domagaj się głośno ukarania sprawcy seksualnego wykorzystania, bez względu na to, jakie zajmuje on  stanowisko.

masz prawo

Pamiętaj że, masz prawo do profesjonalnej pomocy w leczeniu twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Masz prawo do żądania naprawy wyrządzonej ci krzywdy w stopniu takim, jakim jest to  możliwe. Najodpowiedniejszym, byłoby tu skarżenie o odszkodowanie finansowe instytucji, dla której pracuje, czy pracował przestępca, czyli pozwanie do sądu administracji diecezji, której pracownikiem był czy jest przestępca.

Należy ci się rekompensata, za cierpienia, jakich doświadczasz każdego dnia. Dla każdego z nas, ofiar księży pedofilów  "naprawa krzywd"  może oznaczać, co innego,   ale jest absolutnie niezbędna do rozpoczęcia procesu uzdrawiania zadanych nam psychicznych ran.

Arthur Austin - ofiara księdza pedofila w jednym ze swoich wystąpień zwracając się do biskupa Bostonu wypowiedział następujące słowa: (...) niech twoje nadzieje pokój serca i radość życia uschną i umrą na twoich oczach,   jeśli nie postąpisz sprawiedliwie w stosunku do każdej z ofiar (...)

Niech to będzie naszym mottem i niech nie opuszcza umysły tych, którzy ukrywają księży pedofilów.

 

 

 

Opracowano na podstawie
Survivors Network Of Those Abused By Priests

Survivors' Wisdom
Compiled by: Barbara A. Blaine

Tłum/dodatki w j. polskim: Wincenty Szymański

 


 

 

RuchOfiarKsiezy.Org

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi